В Україні падає попит на житло: прогноз і ситуація на ринку первинної та вторинної нерухомості

|

2 хв читання

|

264

Фото: shutterstock

До грудня 2021 року попит на нерухомість може знизитися до 30%

За даними Асоціації фахівців з нерухомості України, очікується зниження активності на ринку в середньому до 30% до кінця грудня. Як зазначають експерти, причина — загострення ситуації з коронавірусом. При цьому попит на найпопулярніші квартири площею до 50 квадратних метрів зменшився лише на 5–7%.

Первинний ринок

За даними аналітиків, з другої половини вересня по жовтень поточного року попит знизився в середньому на 15 – 20%. Юрій Піта, президент Асоціації, прогнозує, що до кінця грудня зниження активності може сягнути позначки 30%. Він зазначає, що незважаючи на те, що для вакцинованих громадян не запроваджені обмеження, негативне інформаційне поле на тему захворюваності на коронавірус є істотним фактором для відстрочення угод. Також експерт вважає, що через пандемію можливе уповільнення динаміки будівництва.

Вторинний ринок

В Асоціації зазначили, що на вторинному ринку в столиці, Львові, Харкові, Дніпрі та Одесі в листопаді очікується зниження попиту на 17 – 20%. Проте різкого падіння попиту на квартири до 50 «квадратів» у радянських будинках із вдалим місцем розташування не очікується. На даний момент попит на них знизився лише на 5–7%.

Юрій Піта прогнозує, що попит на вторинне житло стабілізується після зняття карантинних обмежень.

Джерело: «Сегодня».