Вірогідним є перехід до «жовтої» зони: МОЗ спрогнозувало посилення карантинних заходів

|

1 хв читання

|

142

Фото: shutterstock

Країна може покинути «зелену» зону вже з 13 вересня. Для вакцинованих громадян планують ввести деякі привілеї

Як повідомив в ефірі одного з національних телеканалів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, 6 вересня країна досягла показників за кількістю хворих COVID-19, які можуть стати причиною переходу до «жовтої» зони. Відповідне повідомлення вже передано МОЗ на розгляд Кабінетом міністрів.

Наразі епідситуація не відповідає вимогам «зеленої» зони вже в трьох областях — Київській (включно з Києвом), Луганській і Харківській. Карантинні заходи можуть посилити вже з 13 вересня. За словами головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, перехід з «жовтої» зони до «помаранчевої» та «червоної» передбачений на місцевому рівні. Якщо ж ситуація буде виходити з-під контролю, то ймовірний локдаун і на загальнонаціональному рівні.

Нагадаємо, що «жовта» зона передбачає такі обмеження для всіх міст країни:

  • Заборона на перебування в публічних місцях (транспорт, громадські будівлі та споруди, масові заходи) без захисної маски.
  • Заповнюваність залів у кінотеатрах, театрах та інших культурних установах — не більше 50%.
  • Одночасне число відвідувачів фітнес-центрів і спортивних залів — не більше 1 людини на 10 м2.

Години роботи громадських закладів — у стандартному режимі, без особливих обмежень.

Для осіб, які пройшли повний курс вакцинації, планують ввести деякі послаблення. Це, наприклад, може стосуватися вільного відвідування спортивних центрів.

Джерело: the-village.com.ua