Всупереч пандемії: ціни на житло в світі б’ють рекорди

|

1 хв читання

|

62

Фото: shutterstock

Все більшій кількості мешканців світових столиць доводиться розпрощатися з ідеєю купівлі власного житла

Незважаючи на складнощі, пов’язані з пандемією коронавірусу, світовий ринок житла демонструє небувале зростання цін. Причому, як зазначає Bloomberg, збільшується як вартість об’єктів, так і орендні ставки на житлову нерухомість. На думку експертів, причина — дефіцит пропозиції та наднизькі відсоткові ставки.

«Ми стали свідками того, що певним верствам населення закритий вхід до деяких районів міста, — квартири для них просто недоступні», — коментує поточну ситуацію на ринку житла мер Берліна Міхаель Мюллер. Разом з тим він підкреслив, що схоже становище спостерігається і в інших європейських столицях — Лондоні, Парижі, Римі.

Світовий ринок житла «зламався», констатує пандемічний феномен Bloomberg. Сформовані умови вигідні для власників нерухомості, але аж ніяк не для тих, хто планував придбати власний будинок або квартиру найближчим часом. Таким чином, розрив поколінь між бебі-бумерами (народжені з 1946 по 1964 рр.) і молодшим населенням посилюється. Останнє ризикує не впоратися з проблемою занадто високих цін, оскільки придбати житло стає майже нереальним.

Варіанти вирішення проблеми

У політиків поки не знайшлося рішення для проблеми, що загострилася. Серед озвучених пропозицій — введення лімітів на розмір орендної плати, трансформація порожніх офісів на житлові простори, введення додаткового оподаткування для орендодавців і навіть націоналізація приватної власності.

Джерело: glavcom.ua