Інвестиції в новобудови: 3 поради, як мінімізувати ризики під час купівлі житла від забудовника

|

2 хв читання

|

152

Фото: shutterstock

На конференції «Жити на проценти», яка відбулася 30 жовтня, співвласник сервісу онлайн-перевірки нерухомості Володимир Копоть поділився порадами, як правильно вибирати об’єкт і убезпечити себе від ризиків

Експерт зауважив, що на інвестиціях у новобудови можна заробляти до 35% річних. Володимир Копоть вважає, що знизити ризики можливо, якщо перед купівлею уважно вивчити забудовника і його документацію. Він виділив три основних кроки:

1

Вивчити суб’єкт і об’єкт інвестицій

Почитати відгуки про забудовника, ознайомитися з його репутацією на ринку, звернути увагу, скільки об’єктів вже було здано у експлуатацію, чи є в компанії проблемні забудови.

До речі, в нашій рубриці «Новобудови» ми регулярно ділимося оглядами забудовників: моніторимо відгуки інвесторів, вивчаємо об’єкти і шукаємо «скелети в шафі». А в каталозі новобудов DimDim можна детально ознайомитися з усіма житловими комплексами України.

2

Ознайомитися зі схемою фінансування

Потенційний інвестор має знати, на якій правовій підставі забудовник залучає гроші в обмін на майбутні «квадрати».

«Ви маєте розуміти умови, на яких ви віддаєте свої гроші. Правила цієї угоди мають бути чітко зафіксовані. Наприклад, трапляються випадки, коли на якомусь етапі інвестору потрібно буде забрати свої гроші: ви повинні знати, чи передбачена угодою така можливість і на яких умовах», — пояснює експерт.

Фото: shutterstock

3

Перевірити документи

У компанії-забудовника мають бути всі дозволи, правильно оформлене цільове призначення землі, договори з підрядниками тощо. Якщо девелопер не має якихось документів, це привід задуматися, чи варто довіряти йому свої кровні.

За матеріалами порталу «Мінфін».