З власної ініціативи та за власний кошт: киянин відновлює двері історичних будинків

|

1 хв читання

|

119

Фото: the-village.com.ua

Щоб зберегти частину архітектурної спадщини столиці, киянин Сергій Миронов реставрує старовинні двері в історичних будинках міста

Що підштовхнуло киянина до такого рішення?

Історичні артефакти для чоловіка створюють атмосферу міста. Та киянин почав помічати, що з кожним роком автентичних деталей стає все менше. Ці зміни набрали таких масштабів, що під час прогулянки центром він міг недорахуватися не лише старовинних дверей, але й цілої будівлі.

Сергій Миронов вирішив, що має власними силами зберегти хоча б якусь частину архітектурної спадщини міста. Він почав досліджувати старі будівлі Києва та їхні оригінальні деталі — двері, сходи, під’їзди. Чоловік розуміє, що молодь не буде задумуватися над збереженням архітектурної спадщини, автентичні інтер’єри замінюватиме на масмаркет.

Фото: the-village.com.ua

Фото: the-village.com.ua

Фото: the-village.com.ua

Скільки коштів і часу йде на відновлення дверей?

Перші двоє дверей поблизу велотреку киянин реставрував методом проб і помилок, бо досвіду такої роботи в нього не було. Витратив на це 10 000 гривень. 

Кожні двері потребують різних зусиль, часу і грошей. Над першими двома працював 6–7 годин на день протягом тижня. Всього витратив на це 40 годин.

Сергій Миронов планує і надалі продовжувати реставрацію. Має на приміті кілька дверей: на вулиці Льва Толстого, на Саксаганського, на Великій Житомирській і на Подолі. 

Чоловік боїться, що майбутнє покоління не зможе побачити Київ у більш-менш автентичному вигляді та відчути його атмосферу. 

Джерело: the-village.com.ua