Заборона знову діє: «будинок-монстр» на Подолі не введуть в експлуатацію

|

1 хв читання

|

136

Фото: Анна Бобирєва

Постанову Північного апеляційного господарського суду визнали незаконною: ЖК «Поділ Престиж» не отримає сертифікат готовності від Державної архітектурної-будівельної інспекції

Колегія суддів Верховного Суду України задовольнила скаргу Київради щодо рішення Північного апеляційного господарського суду від 8 червня 2021 року, яке фактично зобов’язувало Державну архітектурно-будівельну інспекцію схвалити введення в експлуатацію так званого «будинку-монстра» на Подолі.

Рішення визнали незаконним через те, що Північний апеляційний господарський суд не мав права скасовувати заборони, які діяли на той момент щодо ЖК «Поділ Престиж», тому що не був «судом, встановленим законом». У ролі останнього міг виступити лише Господарський суд Києва, який раніше і встановив заходи забезпечення позову щодо об’єкта.

Інформаційна довідка 

Нагадаємо, що скандальний ЖК, розташований на вулиці Нижній Вал 27 – 29, є проєктом компанії «Пателі Лізинг». Його будівництво почалося ще в 2013 році, проте не було завершене через низку серйозних порушень з боку забудовника і спричинених цим судових розглядів.

Джерело: the-village.com.ua